Alates 30 eur transport pakiautomaati tasuta!

Amaranti seemnejahu, 250g (792)

1,95

2 laos

Amaranti seemnejahu, 250g

Amarant ehk rebashein on vana põllukultuur, mida on kasvatatud 8000 aastat ning ta on pärit Lõuna – Ameerikast. Sõna amarant tuleneb kreeka keelest, mis tähendab „mitte kunagi närbuv lill“. Vanade asteekide ja inkade jaoks oli rebashein üks põhitoit. Kahjuks hävitasid hispaanlastest vallutajad amarant i põllud, sama juhtus ka kinoa põldudega. Rebasheina kasulikud omadused ja kõrge toiteväärtus avastati uuesti alles hiljuti.

Amarant on pikkade punaste õiekobaratega üheaastane rohttaim ning ta kasvab 30-90 cm kõrguseks. Amarant i seemneid toorelt ei sööda – neid tuleb enne tarvitamist keeta. Amarant i seemneid kuumutades toimivad nad nagu plaksumais.

Amarant on valgu- ja mineraaliderikkam võrreldes teiste teraviljadega. Näiteks durumnisujahuga võrreldes on amarant is 4 korda rohkem kaltsiumi ja 2 korda rohkem rauda.

Amarant sisaldab asendamatut aminohapet lüsiini, mis annab energiat ja tõstab organismi vastupidavust ning aeglustab vananemist. Lisaks on amarant is metioniini, magneesiumi, rauda, B vitamiine (B2, B3, B5, B6, B9) ja C vitamiini, niatsiini ja fosforit.

Amarant i jahu taigen on veidi magus ning ei sisalda gluteeni.

Sisaldab skvaleeni, see on polüküllastamata vedel süsivesinik, millel on selgelt väljendunud põletikuvastane ja antioksüdantne toime. Võimas immuunsuse stimuleerija. Skvaleen on inimese naha peamine komponent, mis on võimeline haarama hapnikku ja rikastama sellega organismi kudesid ja organeid.

On rikkas lüsiiniga. Lüsiin on asendamatu aminohape, mida keha ise ei suuda toota. L-lüsiin on asendamatu aminohape, mis tagab kaltsiumi imendumise, kollageeni tootmise, kontrollib veres rasvasisaldust, osaleb karnitiini ning antikehade, hormoonide ja ensüümide tootmises.

C, A, D, E, B-grupp vitamiinide, kaltsiumi, kaaliumi, magneesiumi, fosfori, raua –allikas. Sisaldab 8-20% valke ja toidukiudaineid. Omab depressiooni vastast toimet.

Kasutatakse toiduvalmistamisel. Sobib ka näiteks kasutada pankookide, kotlettide ja  kookide valmistamiseks, salatitesse või ka kastmetesse.

7.80€/kg

Soodushinnaga kilohind: 5.80 €/kg

250g