Alates 30 eur transport pakiautomaati tasuta!

Kanepiõli, 250ml, Est. (422)

8.50

4 laos

Kategooria:

Kanepiõli, 250ml, Est.

Kanepiõli sisaldab inimese kehale vajalikke Omega-3, Omega-6 ja Omega-9 rasvhappeid, mille suhe on 3 : 1 ehk täielikult tasakaalus. Kanepiõli tuntumad rasvhapped on inimorganismile asendamatud alfalinoleenhape ja linoolhape. Keemilistest elementidest on kanepiõlis mainimisväärselt kaaliumi, magneesiumi, fosforit, väävlit ja kaltsiumi, mikroelementidest leidub tsinki ja rauda. Regulaarne kanepiõli manustamine aitab alandada halva kolesterooli taset veres, samuti kergendab kõrvalnähtudeta näiteks reumaatilise artriidi ning neurodermatiidi sümptomeid. Asendamatute rasvhapete leidumine rasedate ja imetavate emade toidus on eriti oluline lootele ja imikule, väga vajalik muu hulgas kesknärvisüsteemi ja aju funktsioonide arenguks. Samuti on kanepiõli hea immuunsüsteemile, seedimisele ning vähendab põletikke kehas.

Kasutamine: salatites, smuutides, küpsetistes, ahjuroale, pudrule, andes toidule kerge pähklise maitse. Võib manustada kanepiõli ka iseseisvalt, võttes igapäev lusikatäie. Samuti sobib hästi ka kehale määrimiseks, pehmendades nahka.

Kanepiõli on kõrge polüküllastumata rasvhapete sisaldusega ning inimese jaoks unikaalses ja täiuslikus tasakaalus.

Kanep (Cannabis sativa) on üks iidsemaid kultuurtaimi, keda on sajandeid kasvatatud vastupidava kiu ja õlirikaste seemnete saamiseks. Pärineb ilmselt Aasiast, Hiinas on kanep alates kiviajast olnud ainuke kodumaine kiutaim. Templiseinte kaunistuste järgi on järeldatud, et Egiptlased tundsid kanepit juba 1500 aastat e.m.a., Venemaal on kanep kultuuris alates 6.saj. m.a.j.( Kask, M. 1971). Euroopa arheoloogilised leiud kõnelevad peamiselt kahest kanepi kasutamise viisist: kiust valmistati nööri ja kudumeid, seemneid tarvitati söögiks.Vanimad kanepikiu leiud maailmas pärinevad eelrooma rauaajast (800-400 e.Kr.) (Sillasoo, Kukk 2003), Eestis on erinevates linnades kanepiseemnete jälgi leitud keskaegsetest ladestustest.

Kanepi seemnete, lehtede ja võrsete tippude kasutamine oli ka laialt levinud nii meditsiinis kui erinevate rahvaste rituaalsetes toimingutes. Vana-Kreeka kirjanik Herodotos (u. 484-425 e.Kr.) on kirjeldanud Musta mere põhjaosa sküütide traditsoone, kus villastest tekkidest ja puitlattidest valmistatud telgis puistatud kuumadele kividele kanepiseemneid, mispeale läinud seesolijate meeled eriliselt rõõmsaks (Sillasoo, Kukk 2003). Teadaolevalt ei kajasta Euroopa ajalooallikad kanepi kasutamist suitsetamise eesmärgil kuni 18. sajandini. 19. saj. on mainitud, et tema lehtede mahl on uimastav ning põhjustab hullumeelsust, seemned aga õlirohked ning rahustava toimega (Sillasoo, Kukk 2003).

34,00 €/L

250ml