Alates 30 eur transport pakiautomaati tasuta!

Seesamiseemne õli 100ml

4.50

4 laos

Kategooria:

Seesamiseemne õli 100ml

Taimeõli, rasvane, peaaegu lõhnatu, meeldiva maitsega. Õli sisaldab suures koguses polüküllastumata rasvhappeid, näiteks: steariin, palmitiin, heksadetseen, arahhiid, oleiin, linool. Seesamiõli on toiduaine, mis on võrdne teiste taimeõlidega.

Traditsiooniliselt kasutatakse jaapani, india, tai ja hiina köögis. Õli sobib suurepäraselt juurviljade, salatite, kala ning liha maitsestamiseks.

Seesamiõli blokeerib UVA või UVB kiiri. Ta kaitseb nahka kuid ei anna täielikku UVA+UVB kaitset.
Seesamiõli sisaldab looduslikke antioksüdante (sesamool ja sesamiin), küllastamata rasvhappeid, on rikas A ja E vitamiini, kaltsiumi, fosfori, raua, magneesiumi, tsingi ja valkude sisalduse poolest. Kasutatakse looduskosmeetikas, massaaziõlina, Ayurveda meditsiinis sees- ja välispidiselt. India ja Aasia köögis kasutatakse küpsetamiseks. Hoolimata õli populaarsusest ei toodeta seda massiliselt, kuna õli tegemiseks tuleb kasutada palju suurtootjatele ebaefektiivset käsitsi tööd.

Seesamiõli sobib suurepäraselt massaazi baasõliks- kandub hästi nahale, imendub suurepäraselt ( ületades siinjuures isegi kuulsa avokaadoõli ). Cosmoveda seesamiõli on „rikastatud” mis tähendab, et külmpressitud õli on kuumutatud hetkeks 100 kraadini. Sellisel kujul kasutatakse õli juba aastatuhandeid klassikalises Ayurveda massaazis- kerge kuumutamise tulemusel õli tekstuur muutub vedelamaks ning peenemaks, teda on parem nahale kanda.

Kasutus: 1 TL 3 korda päevas peale sööki

45.00 €/l

100ml

Koostisosad: seesamiseemnete õli.