Alates 30 eur transport pakiautomaati tasuta!
  • volli Hommikutõus, 150ml (1906)

Volli Hommikutõus, 150ml (1906)

8.90

1 laos

Toonik Hommikutõus 150ml

SISALDAB 70% ETÜÜLALKOHOLI

Teadmiseks tarbijale! Eesti õigekeelsussõnaraamatu kohaselt  rahvameditsiin on rahvapärimuslikud arstimisteadmised. Traditsiooniliselt on ravimtaimede kasutamise oskus Eesti maarahval alati olnud au sees olnud. Ärge unustage, et ravimtaimede kasutamine ei saa kunagi asendada arsti poolt määratud ravimeid!

„Volli“ loodustoodete sarja tooted on turule lastud Volli isiklike kogemuste põhjal ravimtaimede kasutamisel, sh kirjanduslikud allikad ravimtaimede kohta lisan alljärgnevas.

HOBUKASTANI ÕIED (AESCULUS FLOS)

kashtanRahvameditsiini kohaselt kasutatakse selle puu õitest valmistatud teed eelkõige kõhulahtisuse korral. Samuti leevendab õitest valmistatud tõmmis liigestepõletikust tingitud vaevusi, eriti alajäsemetel. Õite tõmmist kasutatakse ka veenilaiendite leevendamiseks. Profülaktilisel eesmärgil kasutatakse hobukastani õisi tromboflebiidist tulenevate troofiliste haavade ravimiseks.

Ülalnimetatud andmed pärinevad: “60 haigust – Nõuanded arstidelt ja tervendajatelt”, kirjastus sünnimaa, 2001; “Eesti NSV ravimtaimed”. Valgus, 1983; http://herba.folklore.ee/, http://tervisloodusest.weebly.com/.

PÄRNAÕIED (TILIAE FLOS)

lipovyi_chaiPärnaõitel on tugev põletikuvastane ja rahustav toime. Pärnaõite tugevalt higistama panev ja neerude tegevust ergutav toime aitab kehast kiiresti eemaldada bakterite või gripiviiruste toodetavaid toksiine ehk eelkõige on pärnaõied abiks külmetus- ja gripihaiguste sümptomite leevendamiseks. Vähem on pärnaõietee tuntud kui neerude korrastaja (nn verepuhastaja). Samuti lisatakse pärnaõisi raviteedele, kui on häiritud sapi moodustumine ja eritumine. Seega on ta abiks söögiisu suurendajana.
Põrnaõieteel on ka rahustav toime. Pärna õied sisaldavad tugevatoimelisi glükosiide (hüperidiini, tiliatsiini), eeterlikke õlisid (tuttava meeldiva lõhna annab pärnaõitele farnesool), flavonoide, saponiine, park- ja mõruaineid. Vitamiinidest sisaldab pärnaõis C-vitamiini ja A-provitamiini. Pärnaõies sisalduvad glükosiidid stimuleerivad tugevasti näärmete tööd ning näärmed võidakse ära kurnata. Seetõttu ei tohiks pärna õisi tarvitada kauem kui kolm nädalat järjest, siis tuleks pidada poolteist kuud vahet. Pealegi soodustab see tee kaaliumi ja teiste mineraalainete eemaldamist organismist, mistõttu eriti ettevaatlikud peaksid tema pruukimisel olema südame- ja lihastehaiged. Samadel põhjustel ei tohiks pärnaõieteega liialdada eriti need inimesed, kes võtavad verevedeldustablette.

TEEPUUÕLI (MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OIL)

tea-oilTeepuuõli on tugev antiseptik, mis sobib kasutamiseks infektsioonide ja nahahaiguste vastu. Rahvameditsiini teaduslikes allikates on täheldatud, et teepuuõli puhastab ja desinfitseerib haavu ning on haavasid parandava toimega traumade ja sisselõigete korral; sobib kasutamiseks rasuse ja aknelise naha korral; aitab küüneseene, ohatise ja putukahammustuste korral; tugevdab hingamissüsteemi ja ravib hingamisteede haiguseid; soovitatakse kasutada liigeseprobleemide (ka põletikulised juhud) ennetamiseks; peatab atüüpiliste rakkude kasvu; bioenergeetiliselt mõjub stimuleerivalt psüühikale, rahustab närvisüsteemi, kaitseb naharakke väliskeskkonna agressiivse mõju eest. Nahale kandmisel võib tekkida põletustunne, aga reaktsioon on loomulik ning ei põhjusta põletusi, ka limanahkadele sattununa. (Mõeldud eelkõige välispidiseks kasutamiseks).

Ülalnimetatud andmed pärinevad: “60 haigust – Nõuandeed arstidelt ja tervendajatelt”, kirjastus sünnimaa, 2001; “Eesti NSV ravimtaimed”. Valgus, 1983; http://herba.folklore.ee/, http://tervisloodusest.weebly.com/

59,33 €/L

Koostisosad: etüülalkohol, hobukastani õied, pärnaõied, teepuuõli.