Alates 30 eur transport pakiautomaati tasuta!
  • Metsakuld
  • Metsa kuld etikett

Toonik Metsakuld 150ml

12.20

Toonik Metsakuld 150ml

Teadmiseks tarbijale! Eesti õigekeelsussõnaraamatu kohaselt  rahvameditsiin on rahvapärimuslikud arstimisteadmised. Traditsiooniliselt on ravimtaimede kasutamise oskus Eesti maarahval alati olnud au sees olnud. Ärge unustage, et ravimtaimede kasutamine ei saa kunagi asendada arsti poolt määratud ravimeid!

„Volli“ loodustoodete sarja tooted on turule lastud Volli isiklike kogemuste põhjal ravimtaimede kasutamisel, sh kirjanduslikud allikad ravimtaimede kohta lisan alljärgnevas.

VEREURMAROHI (CHELIDONIUM MAJUS)

chistotelVereurmarohi on Eesti metsades väga levinud taim. Rahvameditsiinis on taime mahla kasutatud eelkõige soolatüügaste, konnasilmade, seenhaiguste, sügeliste ja kollasuse raviks. Taime mahl leevendab ka putukahammustusi, marrastusi ja halvasti paranevaid haavu. Allergiliste ja raskesti paranevate nahahaiguste korral on tehtud vereurmarohu vanne. Vereurmarohu vesileotisega on loputatud pead, et vabaneda kõõmast. Kuivatatud vereurmarohu teega on ravitud ka seedeelundite haigusi nagu maksahaigused, sapipõie- ja jämesoolepõletikud. Teesegu võib juua üks klaas päeva jooksul ning mitte üle kümne päeva järjest, kuna taimemahl on mürgine. Taime maapealsete osade keedis on olnud kasutusel ka kompressina silmakatarri korral, kuid tundlikkuse korral taime kindlasti mitte kasutada. Taime kollakas piimmahl on suhteliselt mürgine ja tugevasti sööbiv aine. Seega suures koguses nahale sattudes võib see tekitada ärritust ning haavandeid. Taimemahla allaneelamisel tekib kõrvetav valu suus ja kurgus ning võib tekkida mürgistus mao- ja maksavaludega, iivelduse ja krampidega. Kohese esmaabi korral ei ole kahjustused surmavad. Suuremate annuste (mitte üle 416mg päevas) seespidisel tarvitamisel on esinenud maksa- ja sapiteede kõrvaltoimeid.

Ülalnimetatud andmed pärinevad: “60 haigust – Nõuandeed arstidelt ja tervendajatelt”, kirjastus sünnimaa, 2001; “Eesti NSV ravimtaimed”. Valgus, 1983; http://herba.folklore.ee/, http://tervisloodusest.weebly.com/.

HUMALA ÕISIKUD (HUMULUS)

shishka-khmelyaHumala õisikud ja käbid sisaldavad eeterlikke õlisid, sh α-mürtseeni, humuleeni, β-karüofülleeni, farneseeni, borneooli, palderjanhappeestrit, geraniooli, linalooli, feruulhapet, kohvihapet ja selle derivaate, kalkoone. Humal sobib unetuse, närvilisuse, rahutuse, pingete, peavalu, hüsteeria, stressi ja isupuuduse raviks. Humalat võib kasutada ka menopausivaevuste, menstruatsioonivaevuste, katkenud menstruatsiooni, nõrkushoogude ja reumavalude ravimiseks. Lisaks leevendab humal närvisüsteemist tulenevaid seedehäireid ja jämesoolepõletikku. Humalat soovitatakse siiski tarbida mõõdukalt ja mitte pika aja vältel, ületarbimisel humal vähendab seksuaalset aktiivsus ning võib tekitada iiveldust, peapööritust ja hüpnootilisi ettekujutisi. Humal alandab tõenäoliselt meeste sugutungi, kuid võib naistele mõjuda armurohuna ning on tõenäoliselt ka östrogeenselt aktiivne. Kosmeetikas kasutatakse humalat näonaha värske ning särava jume taastamiseks. Samuti leevendab välispidisel kasutamisel närvi-, reuma- ja liigesvalusid. Humal soodustab ka uinumist ning leevendab veel maovaevuste, kõhupuhituse, depressiooni, südamepekslemise, üldiste krampide neeru- või põievaevuste puhul ja östrogenipuuduse korral. Humalal on diureetiline toime ja vastumürgi mõju alkoholikääritamisproduktidele.

Ülalnimetatud andmed pärinevad: “60 haigust – Nõuandeed arstidelt ja tervendajatelt”, kirjastus sünnimaa, 2001; “Eesti NSV ravimtaimed”. Valgus, 1983; http://herba.folklore.ee/, http://tervisloodusest.weebly.com/.

81.33 €/l

150ml

Sulle võib meeldida ka…