Alates 30 eur transport pakiautomaati tasuta!

Välispidine toonik Maajõud 150ml

8.70

Välispidine toonik Maajõud

Teadmiseks tarbijale! Eesti õigekeelsussõnaraamatu kohaselt  rahvameditsiin on rahvapärimuslikud arstimisteadmised. Traditsiooniliselt on ravimtaimede kasutamise oskus Eesti maarahval alati olnud au sees olnud. Ärge unustage, et ravimtaimede kasutamine ei saa kunagi asendada arsti poolt määratud ravimeid!

„Volli“ loodustoodete sarja tooted on turule lastud Volli isiklike kogemuste põhjal ravimtaimede kasutamisel, sh kirjanduslikud allikad ravimtaimede kohta lisan alljärgnevas.

PÕDRASAMBLIK (CLADINA RANGIFERINA)

cladinaPõdrasamblikku kasutatakse rahvameditsiinis eelkõige pikaajalise, tugeva köha ning bronhiidi vastu. Teaduslikes allikates on täheldatud, et leevendab kurguvalu ning ülemiste hingamisteede vaevusi. Samuti leiab see kasutust maksahaiguste korral. Põdrasamblik toimib kõhukinnistina ning võib suurendada söögiisu. Põdrasamblikult on iseloomulik tugev mõrkjas maitse. Üle kahe nädala järjest pole soovitatav kasutada.

 

PIIBELEHE ÕIED (CONVALLARIA MAJALIS)

piibelehtPiibeleht on tugevatoimeline ravimtaim ning tema õisi kasutatakse rahvameditsiinis alternatiisvselt südamerohuna. Teaduslikes allikates on täheldatud, et aitab valude, hingeldamise ja tursete vastu. Üleannustamise korral võib inimorganismile mõjuda mürgiselt, seetõttu vältida seespidist kasutamist. (Võib põhjustada oksendamist, kõhulahtisust, peapööritust, nõrkust ja südamehäireid, pulsi kiirenemist.)

 

 

KUUSEOKKAD (PICEA ABIES LEAF)

kuuseokkadTeaduslikes allikates on täheldatud, et kuuseokkad sisaldavad rohkelt askorbiinhappeid. Neis leidub raua, kroomi, vase, allumiiniumi ja magnaanisoolasid, eeterlinne õlisid ja parkaineid. Okkad on rikkad C- ja K- vitamiinide ning A-provitamiinide poolest. Värsked okkad sisaldavad E-vitamiini ja karotiini, mangaani, vaste, tsinki ja koobaltit. Okastega ravitakse südame-, kopsu-, mao-, maksa-, neeru ja põiehaigusi, hingamisteede katarre, silma- ja kõrvahaigusi jne. Kuuseoksi kasutatakse peavalude vastu. Kuuseokkad sisaldavad üle 10 % eeterlikke õlisid, vaiku, tanniine, flavanoide ja mineraale. Seetõttu kasutatakse neid haavaverejooksude (ka sisemiste seedeelundkonna verejookude) peatamisel. Tanniinid seovad raskemetallide soolasid, mistõttu on kuuseokastel mürgisust vähendav ja organismi puhastav toime. Kasutatakse haavade, põletike ja nahahaiguste desinfitseerimisel. Aitavad hästi seedeelundite põletike korral ning toimivad kõhukinnistina. Kuuseokkad loovad bakterite ja viiruste arenguks ebasobiva keskkonna, kuna on hallitusseente eoste arengut pärssiva toimega. Kuusk on antibakteriaalse ja krampidevastase toimega ning aitab reguleerida ainevahetuslikke protsesse ja parandada vereringet. Kõrvalnähtusi ei ole täheldatud.

TEEPUUÕLI (MELALEUCA ALTERNIFOLIA LEAF OIL)

tea-oilTeepuuõli on tugev antiseptik, mis sobib kasutamiseks infektsioonide ja nahahaiguste vastu. Rahvameditsiini teaduslikes allikates on täheldatud, et teepuuõli puhastab ja desinfitseerib haavu ning on haavasid parandava toimega traumade ja sisselõigete korral; sobib kasutamiseks rasuse ja aknelise naha korral; aitab küüneseene, ohatise ja putukahammustuste korral; tugevdab hingamissüsteemi ja ravib hingamisteede haiguseid; soovitatakse kasutada liigeseprobleemide (ka põletikulised juhud) ennetamiseks; peatab atüüpiliste rakkude kasvu; bioenergeetiliselt mõjub stimuleerivalt psüühikale, rahustab närvisüsteemi, kaitseb naharakke väliskeskkonna agressiivse mõju eest. Nahale kandmisel võib tekkida põletustunne, aga reaktsioon on loomulik ning ei põhjusta põletusi, ka limanahkadele sattununa. (Mõeldud eelkõige välispidiseks kasutamiseks).

58.00 €/l

Välispidine toonik Maajõud Teadmiseks tarbijale! Eesti õigekeelsussõnaraamatu kohaselt  rahvameditsiin on rahvapärimuslikud arstimisteadmised. Traditsiooniliselt on ravimtaimede kasutamise oskus Eesti maarahval alati olnud au sees olnud. Ärge unustage, et ravimtaimede kasutamine ei saa kunagi asendada arsti poolt määratud ravimeid! „Volli“ loodustoodete sarja tooted on turule lastud Volli isiklike kogemuste põhjal ravimtaimede kasutamisel, sh kirjanduslikud allikad ravimtaimede kohta […]

Sulle võib meeldida ka…