Alates 30 eur transport pakiautomaati tasuta!
  • Aprikoosiseemnete ekstrakt 90kapslit (665)

Aprikoosiseemnete ekstrakt 90kapslit (665)

22.40

Aprikoosiseemnete ekstrakt 90kapslit (665) – Toidulisand

Amügdaliin – rahvasuus tuntud kui B17 vitamiin või laetril.

Üks kapsel sisaldab 400mg aprikoosiseemnete ekstrakti, 80mg Reishi seene ekstrakti, 80mg C-vitamiini.

Looduslik, säilitusainetevaba toidulisand. Üks kapsel sisaldab ca 330mg amügdaliini ehk vitamiini B17. Toodetud Euroopa Liidus. Tarvitamine – kuni 3 kapslit päevas. Mitte ületada soovituslikku tarbimiseks mõeldud kogust.

Aprikoosiseemnete ekstrakt ehk amügdaliin

Amügdaliini ehk B17 vitamiini molekul sisaldab kaks osa glükoosi (suhkrut), ühe osa bensaldehüüdi ja ühe osa tsüaniidi. Ained on lukustunud olekus, nagu keedusool, mis sisaldab naatriumi ja kloori.

Amügdaliini molekuli suudab lahti lukustada ja tsüaniidi vabastada ainult ensüüm nimega beta-glükosidaas. Kui amügdaliin vee juuresolekul selle ensüümiga kokku puutub vabanevad mõlemad mürgised ained – tsüaniid ja bensaldehüüd. Seda lahtilukustavat ensüümi esineb piisavalt vähi rakkude juures, kus teda on väga suures koguses võrreles tavaliste, ehk tervete rakkudega. Amügdaliin lukustub lahti vaid vähi rakkude juures ning vabastab mürgid ja hävitades seeläbi vähirakke.

Terved rakud sisaldavad ensüümi rodanees, millel on võime neutraliseerida tsüaniidi, muutes ta kehale kasulikeks kõrvalsaadusteks. Rodaneesi on suurtes kogustes igas keha osas välja arvatud vähi rakkudes mis seetõttu on kaitsetud.

Tavalised rakud toituvad oksüdatsioonist, mis on mitmeetapiline protsess mille tagajärjel moodustub lõpp-saadustena peamiselt süsihappegaas, vesi ja ammoniaak, mis organismist väljutatakse. Vähirakud toituvad aga suhkru käärimisest. Tavaliste ja vähirakkude erinevus on seetõttu väga suur. Tavalistele rakkudele annab energiat hapniku gaas. Vähi rakud saavad aga eneriat glükoosi kääritamisest mis on madalamate eluvormide energia allikas. Glükoosi kääritamine toimub näiteks alkohoolsete jookide valmistamises.

Teine mürgine aine, mida amügdaliin ehk vitamiin B17 sisaldab, oksüdeerub tavaliste rakkude juures tänu hapnikule ning muutub kahjutuks bensoehappeks. Bensoehappel on reumavastane, antiseptiline ja valu vaigistav toime. See võib võib selgitada ka seda miks amügdaliin  tekitab valu kadumise arstimite abita. Amügdaliin vabastab vähirakkudega kokkupuutel bensoehapet otse vajalikku kohta ujutades vähikolde üle loodusliku valuvaigistiga.

Kui tsüaniidi puutub kokku tervete rakkudega, muutub ta rodaneesi ja väävli abil tiotsüanaadiks. Tiotsüanaad on tuntud loodusliku vererõhu reguleerijana. Lisaks aitab ta toota vajalikku B12 vitamiini. Positiivseks amügdaliini järelmõjuks on hemoglobiini ehk punaste vererakkude paljunemise ergutamine.

Reishi seen

Reishit kutsutakse aga surematuse seeneks, sest teda on pikka aega kasutatud idamaade traditsioonilises meditsiinis. Vähendab  inimorganismile ioniseeriva kiirguse mõju ja omab maksa detoksifikatsiooni soodustavat efekti.

Seenes leiduvad  b-glükaanid  kiirendavad immuunsüsteemi rakkude arengut, pikendavad Makrofaagide, CTL rakud (tunnevad ja tapavad rakke, kelle pinnal on võõras peptiid) ja NK- rakkude e naturaalkillerite eluiga mitmekordselt, aktiveerides neid selliselt, et tekib kõrge tsütotoksiline aktiivsus kõigi atüüpsete rakkude vastu. Seenes sisalduvad ergosteriinid omavad kasvajatele otsest pärssivat mõju.

C-vitamiin 

C-vitamiin on suurepärane antioksüdant.  C-vitamiin tugevdab organismi, tõrjudes välja külmetushaiguste tekitajaid.

Tegu on toidulisandiga ja seetõttu on soovitav enne kasutamist konsulteerida oma tervisenõustajaga.

 

361,76 €/kg

61,92g/90kapslit