Alates 30 eur transport pakiautomaati tasuta!
  • Hibiskus ÖKO, 150g (2541)
  • ÖKO

Hibiskus ÖKO, 150g (2541)

7.50

Kategooriad: ,

Mahe hapu hibiski õis, kuivatatud, 150g ÖKO, PL-EKO-08

BIO HIBISKUS (Hibiscus sabdariffa). Pärast vees leotamist suureneb hibiskus lausa kahekordselt. Võib leotada õit ennast või kasutada seda tee lisandina. Hibiski õis on meeldiva hapu maitse ja kauni punase värvusega.

Hibiskus on Mallow perekonda kuuluvad põõsas. Sellesse kuulub umbes 220 liiki, mis kasvavad sooja kliimaga piirkondadest. Selle alla kuuluvad nii väikesed puud, põõsad kui ka rohttaimed. Lehed on mitmesuguse kujuga. Õied on suured ja ekspressiivsed, pasunakujulised, viie kroonlehega, roosast punase kuni kollaseni, 4-15 cm laiad.

Õite rikkaliku keemilise koostise tõttu on hibiskusel  palju erinevaid toimeid. Kasutatakse sealhulgas  hüpertensiooni (kõrge vererõhk), ateroskleroosi (verevarustushäire), diabeedi ja rasvumise korral. Antioksüdandid, antibakteriaalsed ja immuunsust tõstvad omadused võimaldavad kasutada hibiskuse õisi ennetava meetmena mitmesuguste vaevuste korral. Taime täiendav eelis on madal toksilisus, mis võimaldab seda kasutada ilma kõrvaltoimete ja üleannustamise ohuta.

 Mahe kuivatatud hapu hibiski (Hibiscus sabdariffa) õis.

Tarvitamissoovitus: lasta kuumas vees tõmmata nagu teel. 1 teelusikatäiele õitele valada 250 ml keeva vett ja lasta 10–15 minutit kaane all tõmmata. Juua 2 korda päevas. Võib kasutada ka tee lisandina.

Hoiatus! Seda ei tohiks tarbida neerukivide all kannatavad inimesed.

ÖKO – sertifitseeritud mahetoode.

Päritolumaa: Egiptus

Pakendaja:Poola

Natvita

50,00 €/kg

 

150g

 Mahe kuivatatud hapu hibiski (Hibiscus sabdariffa) õis.