Alates 30 eur transport pakiautomaati tasuta!
  • kookosjahu.jpg

Kookosjahu 1kg

7.90

Kookosjahu

Kookosjahu on kerge ja õhuline ning sobib hästi kookide valmistamiseks. Maitse on meeldivam kui tavalistel täisterajahudel.

Kookos on selgelt gluteenivaba, kuna tegemist ei ole teraviljaga. See sisaldab ohtralt kiudaineid ning vähem süsivesikuid kui teraviljajahud.  Kiudainetesisaldus on kaks korda suurem kui täistera nisujahus ning viis korda suurem kui pruunist riisist valmistatud jahus. Kiudained on olulised veresuhkru reguleerimisel söömise järel, parandavad seedetegevust ning ainevahetust. Madal süsivesikute sisaldus tähendab seda, et kookosjahust küpsetised ei tõsta veresuhkrut väga kõrgeks, mistõttu võib see olla hea alternatiiv küpsetamisel ka neile inimestele, kellel on kalduvus metaboolse sündroomi ja veresuhkruprobleemide tekkeks ning südame-veresoonkonna haiguste ennetamisel.

Erinevalt tavalistest nisujahust valmistatud küpsetistest võib kookosjahu kasutamine aidata ka ainevahetust kiirendada. Lisaks suurele kiudainetesisaldusele on selles ka ohtralt keskmise ahelaga rasvhappeid, millel on leitud viiruste, mikroobide ja seenorganismide vastane toime ning mis aitavad kiirendada ainevahetust, olles kehale kiireks ja mugavaks energiaallikaks. Üks teadusuuring näitas, et keskmise ahelaga rasvhapped olid ainevahetuse kiirendamisel kolm korda tõhusamad kui pika ahelaga rasvhapped. Kuna kookoses leidub rikkalikult seene- ja bakteritevastast kaprüülhapet ja lauriinhapet, siis saab seda kasutada igasuguste seenhaiguste raviks.

Mineraalide sisalduse osas väärib märkimist kookose suur mangaanisisaldus. Mangaan aitab paljudel teistel mineraalidel ja vitamiinidel paremini imenduda, toetab immuunsüsteemi, kilpnäärme tervist ning aitab kontrollida veresuhkru taset.

Kookosjahu säilib hästi. Kookosjahuga ei saa valmistada väga kõrgeid temperatuure nõudvaid toite (suitsemispunkt 177 °C).

Kookosjahu on gluteenivaba.

Toitumisalane teave (100g sisaldab keskmiselt): energiasisaldus 1528kJ/365,2kcal, rasvad 16,8g (millest küllastunud rasvhapped 16g), süsivesikud 37,1g (millest suhkrud 12,6g), kiudained 18,2g, valgud 16,4g, sool 0.045g.

Päritolumaa: Sri Lanka

 

1 kg

Kookosjahu 100%