Alates 30 eur transport pakiautomaati tasuta!
  • Kõrvitsaseemned 200g

Kõrvitsaseemned 200g

5.00

Kõrvitsaseemned 200g

Kõrvitsaseemned on ainukesed seemned, mis neutraliseerivad happelist toitu – kõrvitsaseemnetest on seega kasu neile kellel on kõrvetised. 100 grammi kõrvitsaseemneid sisaldab ca poole päevasest valgukogusest.

Kui tarvitade lisaindeid B-grupi vitamiinide puudujäägi leevendamiseks, siis proovige kõrvitsaseemneid. Kõrvitsaseemned on hea vitamiin B allikas – sisaldades tiamiini, riboflaviini, niatsiini, pantoteenhapet, B6 vitamiini ja folaatide. Kõrvitsaseemned sisaldavad L-trüptofaani, mis aitab võidelda depressiooniga.  Seemnete söömine aitab toime tulla depressiooni ja õpiraskustega.

Kõrvitsaseemned võivad aidata vältida neerukive. Uuringud näitavad, et kõrvitsaseemned aitavad vältida kaltsiumoksalaadi neerukive.

Kõrvitsaseemned aitavad parasiitide, eriti paelusside vastu.  Inimesed on neist läbi aegade abi leidnud nii kõrvetiste kui sooleparasiitide korral. Kõrvitsaseemned sisaldavad tublisti õli ja on tuntud just rahvameditsiinis neeru- ja põie talitlust parandava toime poolest.

Kõrvitsaseemned on eriti kasulikud neile, kes tegelevad füüsilise tööga või aktiivselt spordiga. Regulaarsel tarvitamisel paraneb mälu, suureneb füüsiline võimekus, väheneb stress ja närvipinge.

Kasulikke omadusi võib loetlema jäädagi. Kõrvitsaseemned sisaldavad rikkalikult B grupi vitamiine, samuti C, D, E ja K grupi vitamiine. Samuti on neis magneesiumi, rauda, fosforit, tsinki, vaske, seleeni, mangaani, flvonoide, kaaliumi (potassium), beetakaroteeni, niatsiini ja foolhapet.

Kõrvitsaseemned sisaldavad rohkesti fütosteroole. Fütosteroolid alandavad vere kolesteroolitaset, vähendades kolesterooli imendumist ja suurendades selle eraldamist organismist.

25,00 €/kg

 

200g