Alates 30 eur transport pakiautomaati tasuta!
  • Kõrvitsaseemnejahu, 250g (1857)

Kõrvitsaseemnejahu, 250g (1857)

3.80

Kõrvitsaseemnejahu, Ol`Vita, 250g

Kõrvitsaseemnejahu on jahvatatud kõrvitsaseemned, mida on mugav kasutada inimesel, kes ei viitisi kõrvitsaseemneid närida või kes tahavad segada seda mõne toidu või smuuti sisse, et saada kätte kõrvitsaseemnete kasulikkus. Jahust omastab organism tavaliselt kõik kasuliku paremini, kuna seemneid me tihtipeale ei jaksa nii peeneks närida.

Kõrvitsaseemned on ainukesed seemned, mis neutraliseerivad happelist toitu – kõrvitsaseemnetest on seega kasu neile kellel on kõrvetised. 100 grammi kõrvitsaseemneid sisaldab ca poole päevasest valgukogusest.

Kui tarvitade lisaindeid B-grupi vitamiinide puudujäägi leevendamiseks, siis proovige kõrvitsaseemnejahu. Kõrvitsaseemnejahu on hea vitamiin B allikas – sisaldades tiamiini, riboflaviini, niatsiini, pantoteenhapet, B6 vitamiini ja folaatide. Kõrvitsaseemned sisaldavad L-trüptofaani, mis aitab võidelda depressiooniga.  Kõrvitsaseemnejahu söömine aitab toime tulla depressiooni ja õpiraskustega.

Kõrvitsaseemned võivad aidata vältida neerukive. Uuringud näitavad, et kõrvitsaseemned aitavad vältida kaltsiumoksalaadi neerukive.

Kõrvitsaseemned aitavad parasiitide, eriti paelusside vastu.  Inimesed on neist läbi aegade abi leidnud nii kõrvetiste kui sooleparasiitide korral.

Kõrvitsaseemned on eriti kasulikud neile, kes tegelevad füüsilise tööga või aktiivselt spordiga. Regulaarsel tarvitamisel paraneb mälu, suureneb füüsiline võimekus, väheneb stress ja närvipinge.

Kasulikke omadusi võib loetlema jäädagi. Kõrvitsaseemned sisaldavad rikkalikult B grupi vitamiine, samuti C, D, E ja K grupi vitamiine. Samuti on neis magneesiumi, rauda, fosforit, tsinki, vaske, seleeni, mangaani, flvonoide, kaaliumi (potassium), beetakaroteeni, niatsiini ja foolhapet.

Kõrvitsaseemned sisaldavad rohkesti fütosteroole. Fütosteroolid alandavad vere kolesteroolitaset, vähendades kolesterooli imendumist ja suurendades selle eraldamist organismist.

15,20 €/kg

250g